قابل توجه توليد کنندگان نرم افزار های آموزشی

علیرضا بصيری یکی از وبلاگ نویسان حوزه شیمی که از نمایشگاه نرم افزار های آموزشی بازدید کرده است نظر خود را در باره جشنواره به شرح زیر در وبلاگش آورده است.
سلام
ديروز جمعه با يكي از دوستان رفتم نمايشگاه به قصد جشنواره نرم افزارهاي آموزشي كه شانس آوردم و نمايشگاه رنگ و رزين هم همانجا تشكيل شده بود و باعث شد من دست خالي برنگردم ( منظورم را كه فهميديد )
جشنواره كه حسابي از موضوع پرت بود. موسسه آينده نگر كه تقريبا تنها آموزشگر مجازي و اينترنتي است افتخارش اين بود كه صفحاتش را به پسا سنتي ترين روش ممكن طراحي و آرشيو ميكرد و حاضر نبود از دو تا غرفه آنطرف تر نرم افزار جامع آموزش از راه دور بخرد. درست مثل اينكه شما هر روز با Word وبلاگ تايپ كني و آن را بصورت html بفرستي توي يك سايت و نه تنها حاضر نباشي از يك سرويس دهنده Template Base كه با زبانهاي پيشرفته براي اين كار طراحي شده استفاده كني، بلكه به اين روش پرت هم افتخار كني!!

نرم افزارهاي آموزشي هم كه در حقيقت اسكن كتب درسي بودند و به محصولات آموزشي چند رسانه اي دهه سال 1990 هم شباهت نداشتند. ( من نخواستم با physical Science مك گراهيل مقايسه كنم وگرنه ...)
علت عمده اين امر اين است كه از آموزشگران حرفه اي و با دانش روز (من) در طراحي نرم افزار استفاده نكرده بودند. فقط يك مشت برنامه نويس دور هم جمع شده بودند و كتاب را بصورت كامپيوتري ارايه كرده بودند


edstudies_1.jpg

/ 0 نظر / 23 بازدید