معرفی وبلاگ

خانم رامانا ميرابی دانشجوی من در کارشناسی ارشد تحقیقات آموزشی است. او در وبلاگ خود در باره آموزش مجازی می نويسد:
" اموزش مجازی" چیست :
عبارت" اموزش مجازی " به هر گونه فرایند یادگیری اشاره میکند که در یک واقعیت مجازی ویا یک کلاس درس مجازی رخ میدهد . موقعیتی که در انجا این یادگیری اتفاق می افتد "مجازی "نامیده میشود زیرا ان موقعیت در فضای واقعی وجود ندارد . اینترنت بعنوان بعنوان کلاس مجازی رسانه بسیار خوبی است زیرا به دانش اموزان واموزشگران امکان ارتبط متقابل در سراسر د نیا را میدهد . از انجائیکه "اموزش مجازی " نوع غیر سنتی اموزش است دانش اموزان ومربیان باید با انواع مختلف یادگیری اشنا شوند . شرایط زیر را بعنوان مثالهایی از اموزش مجازی در نظر بگیرید :
- دانش اموزی از امریکا وارد دنیای مجازی شده وبا مردمی از چین درباره مسائل وصور مختلف زندگی در کشورهای امریکا وچین مکالمه مینماید .
- یک اموزگار زیست شناسی دست به ایجاد یک ازمایشگاه مجازی میزند که در انجا دانش اموزان می توانند ازمایشاتی را انجام دهند که در حالت عادی بخاطر گران قیمت بودن تجهیزات ومواد امکان پذیر نیست . یک اموزگار شیمی نیز با استفاده از یک ازمایشگاه مجازی اقدام به اماده نمودن دانش اموزان نموده وقبل از تشکیل کلاس اتها را با مفاهیم درس اشنا میکند
- دانش اموز در حال یادکیری زبان انگلیسی بعنوان زبان دوم است وبا استفاده از متون انگلیسی از طریق اینترنت به نحو بسیار موثری از دایره لغات بیشتر وتلفظ وگرامر صحیحتر بهره میبرد .
- یک کالج کلاسهای اشنایی با اینترنت وکامپیوتر برای بزرگسالان ترتیب داده است . انها بصورت رو خطی وارد یک کلاس مجازی شده و از اقصی نقاط د نیا با هم ملاقات می نمایند

/ 0 نظر / 12 بازدید